Egyéves korában költözött szüleivel Kisvárdára, ott járt iskolába, ott tanult zongorázni és játszott az egyik focicsapatban. A Bessenyei György Gimnázium tanulójaként zenekart alapított Cipőfűző névvel, innen ragadt rá a Cipő becenév is. Nyíregyházán rádiófelvételeket is készítettek. Zenekarával öt évig játszottak, utána katonai kötelességét kellett teljesítenie. 1983-ban a Sárvári diáknapokon verseivel és dalaival díjazott lett, valamint ekkor ismerkedett meg Bródy Jánossal is. 18 évesen költözött Budapestre, ahol konzervatórium-előkészítőre járt, mellette pedig a MÁV-nál és a Postánál dolgozott. 1990. február 23-án alapította a Republic együttest, és nyáron már a Beatrice koncertjein is felléptek, mivel Nagy Feró megkedvelte a zenéjüket. 1990-ben jelent meg az első nagylemezük Indul a Mandula! címmel, s azóta is ők az egyik legtöbbet koncertező zenekar az országban. 1995-ben Cipő szólóalbummal jelentkezett. Kétszáznegyven dalt szerzett eddig a Republicnak, de számos dalt írt Koncz Zsuzsának és Halász Juditnak is.
2010 januárjában megalakulásának 30. évfordulóján egy kisvárdai koncert erejéig összeállt a Cipőfűző együttes. Március 15-én a Republic együttes megalakulásának 20. évfordulója alkalmából, méltán népszerű, nagy sikernek örvendő előadóművészi tevékenysége elismeréseként Cipő és az együttes többi tagja – Boros Csaba, Nagy László Attila, Patai Tamás, Tóth Zoltán – a Magyar Köztársasági Érdemrend tisztikeresztje kitüntetésben részesült.
Bódi László – Cipő Honlapja: http://www.republic.hu/
Emlékét Kisvárdán emléksétány őrzi – további információ






![: Town Hall- 7-11 Szent László Street, [[:en:Kisvárda|Kisvárda]], [[:en:Szabolcs-Szatmár-Bereg County|Szabolcs-Szatmár-Bereg County]], [[:en:Hungary|Hungary]].}}{{hu|1=: Városháza. Történet: 2013-ban 2mio € és 400mio HUF kzpénzből átadásra került a megújult sétáló utca, a hozzá tartozó díszkivilágítás, a felszíni parkolók építése és az azóta már új nevet is kapott, Várday István Városi Könyvtár teljes külső rekonstrukciója. A korábbi, 1970-es években épült Városháza (Megj. máshol: 1983-ban a SZÁÉV épitette), bővítés északi és déli irányba történt. Itt található a Polgármesteri Hivatal, a Járási Hivatal, a Kormányablakok, és Klebelsberg Intézményfenntartó Központ. A Szent László utcai fronton árkádsor épült, magas tető ráépítés és tetőtér beépítés trtént. A Konferencia Központ nyugati szárnyában helyezték el a 120 fő befogadó képességű konferenciaterem. forrás: szon.hu, kisvarda.hu'' településképi jelentőségű terület része: Szent László utca mindkét oldala'' ID -2231. - [[:hu:Szabolcs-Szatmár-Bereg megye|Szabolcs-Szatmár-Bereg megye]], [[:hu:Kisvárda|Kisvárda]], Szent László utca 7-11{{Monument Hungary|-2231}}{{Location|48|13|31.1|N|22|4|42.82|E|region:HU}}](https://www.kisvarda.hu/wp-content/uploads/2026/08/Varoshaza_2017_Kisvarda.jpg)


